Визначні пам'ятки Криму, вересень 2005 року.
Водоспад Джур-Джур.

Для збільшення зображення, що Вас зацікавило, натисніть на нього.
В разі будь-якого використання матеріалів, що тут розміщено, гіперпосилання на цей сайт () є обов’язковим.

Достопримечательности Крыма, сентябрь 2005 года.
Водопад Джур-Джур.

Для увеличения заинтересовавшего Вас изображения нажмите на него.
При любом использовании размещенных здесь материалов, гиперссылка на этот сайт () является обязательной.
Водоспад Джур-Джур - найпотужніший із кримських водоспадів, розташований в урочищі Хапхал.
Водоспад Джур-Джур знаходиться поблизу від села Генеральського, на річці Східний Улу-Узень, в пропиляній нею глибокій і труднопрохідній ущелині Хапхал. За селом Генеральське, розташованому в красивій місцевості, амфітеатром підносяться величні гори: на північному сході Карабі-яйла, на північному заході - Демерджи, а між ними гігантським мостом виглядає гребінь гори Тирке. Ближче до нього й знаходиться мальовнича ущелина Хапхал, густо поросла лісом. До ущелини від села веде лісова дорога, що починається відразу за містком. Два кілометри шляху вздовж річки Східний Улу-Узень - і ви у цілі.


Водопад Джур-Джур - самый мощный из крымских водопадов, расположен в урочище Хапхал.
Водопад Джур-Джур находится близ села Генеральское, на реке Восточный Улу-Узень, в пропиленном ею глубоком и труднопроходимом ущелье Хапхал. За селом Генеральское, расположенном в красивейшей местности, амфитеатром возвышаются величественные горы: на северо-востоке Караби-яйла, на северо-западе - Демерджи, а между ними гигантским мостом выглядит гребень горы Тырке. Ближе к нему и находится живописное ущелье Хапхал, густо покрытое лесом. К ущелью от села ведет лесная дорога, которая начинается сразу за мостиком. Два километра пути вдоль реки Восточный Улу-Узень - и вы у цели.

The «Dzhur-Dzhur» waterfall.


Водоспад Джур-Джур.
Джур-Джур - найпотужніший і, мабуть, найкрасивіший водоспад у Криму. Він не вичерпується навіть в посушливі роки. З 15-метрової висоти ллється, поблискуючи, широка стрічка води, дзвенячи і дзюрчавши. Звідси і назва його - Джур-Джур – «дзюркотливий».


Водопад Джур-Джур.
Джур-Джур - самый мощный и, пожалуй, самый красивый водопад в Крыму. Он не иссякает даже в засушливые годы. С 15-метровой высоты льется, поблескивая, широкая лента воды, звеня и журча. Отсюда и название его - Джур-Джур – «журчащий».

The «Dzhur-Dzhur» waterfall.


Водоспад Джур-Джур.
Красивий не тільки водоспад, але й підступаючі до нього зеленуваті скелі, могутні буки і дуби... Якщо піднятися далі вгору за течією річки, то приблизно через кілометр можна побачити кілька красивих каскадів, по яких із стометрової висоти плавно ковзає вода.


Водопад Джур-Джур.
Красив не только водопад, но и подступающие к нему зеленоватые скалы, могучие буки и дубы... Если подняться дальше вверх по течению реки, то примерно через километр можно увидеть несколько красивейших каскадов, по которым со стометровой высоты плавно скользит вода.

The «Dzhur-Dzhur» waterfall.


Водоспад Джур-Джур знаходиться на території гідрологічного заказника „Хапхальський”.
Гідрологічний заказник загальнодержавного значення „Хапхальський” створено постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.1974 р. № 500 з метою забезпечення охорони живописної ущелини Хапхал з самим потужним у Криму водоспадом Джур-Джур (висота падіння води 16 м, середній розхід 270 л/с) на гірській річці Улу-Узень. Заказник розташований у Сонячнегірському лісництві (кв. 9-11) коло південного підніжжя гірського масиву Тирке, площа 250 га. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України.
Призначення заказника:
- збереження в природному стані цінного природного комплексу;
- охорона реліктового виду - прісноводного краба, занесеного до Червоної книги України;
- проведення наукових досліджень і спостережень;
- підтримання загального екологічного балансу в регіоні;
- поширення екологічних знань.

Водопад Джур-Джур находится на территории гидрологического заказника „Хапхальский”.
Гидрологический заказник общегосударственного значения „Хапхальский” создан постановлением Совета Министров УССР от 28.10.1974 г. № 500 с целью обеспечения охраны живописного ущелья Хапхал с самым мощным в Крыму водопадом Джур-Джур (высота падения воды 16 м, средний расхад 270 л/с) на горной реке Улу-Узень. Заказник расположен в Солнечногорском лесничестве (кв. 9-11) у южного подножия горного массива Тирке, площадь 250 га. Заказник входит в состав природно-заповедного фонда Украины.
Назначение заказника:
- сохранение в естественном состоянии ценного природного комплекса;
- охрана реликтового вида - пресноводного краба, занесенного в Красную книгу Украины;
- проведение научных исследований и наблюдений;
- поддержка общего экологического баланса в регионе;
- распространение экологических знаний.Першоджерела:
# «Крым. Туристская карта», видання «СВІТ», Сімферополь-2004.
# «Крым. Туристская карта», Главное Управление Геодезии и Картографии при Совете Министров СССР, Москва-1985.
# «Ласпи. Сезон 2005», каталог.


Усі права застережено. © 2003-2011 Сергій Клименко
Rambler's Top100